Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Policjanci dla przedszkolaków

  Policjanci z łęczyckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych spotkali się z przedszkolakami z Daszyny oraz Łęczycy. Pierwszych odwiedzili dzielnicowi zaś początkujący uczniowie z Niepublicznego Przedszkola im. św. Urszuli Ledóchowskiej zawitali do miejscowej komendy. Podczas spotkania mundurowi omówili zasady bezpiecznego zachowania w domu i na drodze. Nie obyło się bez prezentów.

 2. DZIAŁANIA ,,PRĘDKOŚĆ" W POWIECIE ŁĘCZYCKIM

  9 lutego 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Łęczycy prowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

 3. Planujesz pracę za granicą? Przeczytaj!

  Nadzieja na lepsze życie, wyższe zarobki i dogodniejsze warunki pracy sprawia, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o wyjeździe do pracy za granicę. Perspektywa zarobienia własnych pieniędzy kusi zwłaszcza młodych ludzi, którzy myślą również, by uniezależnić się od rodziny, „wyrwać” się ze swojej miejscowości, w której czasem nie widzą dla siebie żadnych perspektyw. Zdarza się niestety, że propozycję wyjazdu do pracy za granicę niefrasobliwie przyjmują od osób poznanych na dyskotece lub przez Internet. Wydaje im się, że są „szczęściarzami”, gdyż okazuje się, że do pracy w charakterze opiekunki do dzieci, barmanki lub hostessy nie są wymagane kwalifikacje zawodowe, a czasem nawet żadne konkretne umiejętności, nawet znajomość języka obcego…

 4. Policjanci przechwycili transport 7 ton nielegalnego tytoniu

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zabezpieczyli ponad 7 ton nielegalnego tytoniu. W ręce stróżów prawa wpadł również 43 – latek, który kontrabandę przewoził w przyczepie ciężarówki. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy z funkcjonariuszami łódzkiego i mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego. Poza przestępstwem posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych mieszkaniec woj. mazowieckiego odpowie za złamanie zakazu sądowego. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

 5. Nietrzeźwy z zakazem i bez uprawnień

  W miniony weekend policjanci z łęczyckiej komendy wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych kierujących. 72- latek mając blisko promil alkoholu wsiadł za kierownicę lanosa, a 35 latek kierował motorowerem mając ponad 1,5 promila. Poza tym, że byli nietrzeźwi to starszy nie posiadał uprawnień do kierowania, zaś młodszy naruszył zakaz sądowy.

Linki

Tagi

program profilaktyczny poszukiwania nielegalny alkohol rozbój ferie bójka i pobicie uszkodzenie mienia nielegalny tytoń i papierosy zostań policjantem krazdzież z włamaniem kradzież profilaktyka wychłodzenie organizmu akcyza ruch drogowy nietrzeźwy kierujący wypadek drogowy kradzież z włamainiem Boże Ciało 2018 dzielnicowy uszkodzenie ciała próby samobójcze kradzież rozbójnicza obywatelskie ujęcie spotkania ze społeczeństwem oszustwo narkotyki debata bimber podsumowanie papierosy graffiti włamanie nielegalny tytoń niewybuch nietrzeźwy rowerzysta kontrabanda marihuana zabójstwo tytoń kryminalni uratowana przez policjantów nietrzeźwi kierujący kradzież z włamaniem nietrzeźwi działania ruchu drogowego prewencja program poszukiwany nietrzeźwa matka