Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najcześciej czytane

 1. Sto litrów krwi na stulecie Policji

  Po takim hasłem policjanci z łęczyckiej komendy organizują zbiórkę krwi. Cel jest jeden – zebrać sto litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powstania Policji, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Inauguracyjna zbiórka odbędzie się już 23 kwietnia 2018r. Przez budynkiem komendy stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym każdy będzie mógł włączyć się w akcję i oddać ten cenny dar życia. Zaczynamy w stulecie odzyskania niepodległości i kończymy w setną rocznice powstania Policji. Zapraszamy wszystkich.

 2. Znalezisko z okresu II Wojny Światowej

  Policjanci z łęczyckiej komendy zabezpieczali teren stanowiska archeologicznego na którym znaleziono 9 min pochodzących z okresu II Wojny Światowej.

 3. Skradziony „tir” wartości blisko 450 tys. złotych wrócił do właściciela

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z łęczyckiej komendy odzyskali skradziony ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Mienie warte blisko 450 tys.złotych trafiło do prawowitego właściciela, a 35 – letni kierowca pojazdu do policyjnego aresztu. Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wszczęła w tej sprawie śledztwo.

 4. Kontrabanda na targowisku

  11 grudnia 2018 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli na jednym z targowisk działających na terenie łęczyckiego powiatu 6 kilogramów suszu tytoniowego. Nielegalny towar w bagażniku osobówki ukrywała 63 - letnia kobieta. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

 5. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 6. Uprawiał konopie na działce

  Funkcjonariusze wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy policji zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Hodowcą nielegalnych roślin był 35-latek, który przestępczy proceder prowadził na działce ogrodniczej na terenie Łęczycy. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Półmetek zbiórki - „Sto litrów krwi na stulecie policji”

  13 grudnia 2018 roku przed budynkiem łęczyckiej policji po raz czwarty stanął mobilny punkt poboru krwi. Była to kolejna zbiórka w ramach zorganizowanej akcji przez łęczyckich stróżów prawa. Na półmetku do krwiobusu zgłosiło się 25 osób.

 8. Kryminalni odzyskali skradziony telefon

  Kryminalni łęczyckiej komendy ustalili 19 – letniego złodzieja telefonu komórkowego i odzyskali sprzęt wart 900 złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Zarzut za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 30 – latka i zabezpieczyli blisko 19 gram amfetaminy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 10. Powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy

  04 kwietnia 2017 roku mł. insp. Andrzej Bukowiecki podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego odebrał rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy.

Linki

Tagi

Turniej po służbie weekend na drodze porozumienie marihuana nietrzeźwi kierujący uratowana przez policjantów ruch drogowy kradzież rozbójnicza ferie niewybuch próby samobójcze fałszywy alarm oszustwo krazdzież z włamaniem kryminalni wychłodzenie organizmu nietrzeźwy rowerzysta włamanie pasy nietrzeźwy kierujący nietrzeźwa matka prolilaktyka ustawa o ochronie zwierząt prewencja wypadek drogowy program profilaktyka działania ruchu drogowego program profilaktyczny święto policji poszukiwany uprowadzenie kradzież rozbój Boże Ciało 2018 poszukiwania debata kradzież z włamaniem kontrabanda uszkodzenie mienia substancje psychotropowe dzielnicowy akcyza odblaski ślubowanie nietrzeźwi podsumowanie narkotyki bójka i pobicie