Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najcześciej czytane

 1. Bezpieczeństwo nad wodą naszym wspólnym celem

  Policjanci z Łęczycy wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Łęczycy, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych promowali program „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 2. Nietrzeźwy kierował mimo zakazu i przewoził narkotyki

  Policjanci z Łęczycy zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w aucie 61 – latek przewoził 50 gramów amfetaminy. Do sprawy poza kierującym funkcjonariusze zatrzymali dwóch pasażerów.

 3. Sto litrów krwi na stulecie Policji

  Po takim hasłem policjanci z łęczyckiej komendy organizują zbiórkę krwi. Cel jest jeden – zebrać sto litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powstania Policji, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Inauguracyjna zbiórka odbędzie się już 23 kwietnia 2018r. Przez budynkiem komendy stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym każdy będzie mógł włączyć się w akcję i oddać ten cenny dar życia. Zaczynamy w stulecie odzyskania niepodległości i kończymy w setną rocznice powstania Policji. Zapraszamy wszystkich.

 4. Wakacje bez zagrożeń

  Przed nami zakończenie roku szkolnego - a co za tym idzie, okres długo wyczekiwanego letniego wypoczynku. Aby był on bezpieczny funkcjonariusze łęczyckiej komendy przeprowadzili prelekcję dla młodzieży szkoły im.J.Grodzkiej w Łęczycy. Wykład miał na celu przekazanie treści prewencyjnych przed wakacyjnymi zagrożeniami.

 5. Dzielnicowi na pikniku rodzinnym

  Dzielnicowi z komendy w Łęczycy uczestniczyli w pikniku rodzinnym odbywającym się na terenie Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej. Podczas plenerowej imprezy w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci promowali między innymi program „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 6. Egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem policji

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej i Błonia zdawały egzaminy na kartę rowerową. Nad przebiegiem części praktycznej czuwali policjanci z łęczyckiej komendy. Nie obyło się bez przypomnienia zasad bezpiecznych zachowań podczas zbliżających się wakacji.

 7. Powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy

  04 kwietnia 2017 roku mł. insp. Andrzej Bukowiecki podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego odebrał rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy.

 8. Bezpieczne wakacje

  Za kilka dni rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

 9. Policjanci odzyskali "tira" skradzionego w Czechach

  Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 40-latka, który poruszał się skradzionym pojazdem. Polska ciężarówka wraz z przewożonym ładunkiem została skradziona na terenie Czech. Mienie warte ponad pół miliona złotych zostało zwrócone właścicielowi. Prokuratora Rejonowa w Łęczycy wszczęła w tej sprawie śledztwo. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące paserstwa pojazdu.

 10. Wakacyjne porady od dzielnicowych

  Kontynuując cykl działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku, dzielnicowi z łęczyckiej komendy spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sobótce Starej. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, szczególny apel kierowali do dzieci, które będą wypoczywały nad wodą.

Linki

Tagi

włamanie po służbie zostań policjantem poszukiwania marihuana niewybuch kryminalni nietrzeźwi wypadek drogowy spotkania ze społeczeństwem kradzież z włamaniem bójka i pobicie profilaktyka rozbój program prewencja uprowadzenie odblaski uszkodzenie mienia oszustwo porozumienie poszukiwany narkotyki podpalenie uszkodzenie ciała Boże Ciało 2018 program profilaktyczny podsumowanie ślubowanie kradzież nietrzeźwi kierujący utonięcie nietrzeźwy rowerzysta kontrabanda ruch drogowy uratowana przez policjantów kardzież nietrzeźwa matka nieszczęśliwy wypadek ferie dzielnicowy próby samobójcze wychłodzenie organizmu Turniej akcyza krazdzież z włamaniem kradzież rozbójnicza działania ruchu drogowego ustawa o ochronie zwierząt nietrzeźwy kierujący