Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń
Sto litrów krwi na stulecie Policji
HISTORIA ŁĘCZYCKIEJ POLICJI NA KARTACH KALENDARZA

Najcześciej czytane

 1. Policjant po służbie ugasił pożar

  W południe jednym z mieszkań przy ul. M.Konopnickiej w Łęczycy pojawił się ogień. Z pomocą przerażonej kobiecie ruszył policjant z łódzkiego oddziału prewencji, pełniący obecnie służbę w łęczyckiej drogówce. Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby ugasił pożar, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia.

 2. Noc Muzeów z łęczycka policją

  Policjanci z łęczyckiej komendy przystąpili się do ogólnopolskiej akcji NOCY MUZEÓW. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy poza atrakcjami przygotowanymi przez Dyrekcję palcówki, na zwiedzających czekało stoisko przygotowane przez stróżów prawa. Poza nowoczesnym sprzętem, był również element historii, nawiązujący do początków Policji na Ziemi Łęczyckiej. Tym wydarzeniem policjanci włączyli się w obchody 100. rocznicy powołania formacji, w której służą.

 3. Debata z mieszkańcami

  22 maja 2019 roku w budynku Bursy Szkolnej przy ul. Kaliskiej, Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy zorganizowało debatę społeczną pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - masz na nie wpływ”. Głównym celem tego wydarzenia było poznanie oczekiwań zgromadzonych w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

 4. Policjanci udaremnili próbę samobójczą

  Policjanci z łęczyckiej komendy zapobiegli próbie samobójczej 28 – latka. Dzięki natychmiastowej reakcji na tę informację, policjanci w porę dotarli do desperata i odwiedli go od skoku z wiaduktu. Mężczyzna został objęty specjalistyczna pomocą lekarską.

 5. Zarzut za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 30 – latka i zabezpieczyli blisko 19 gram amfetaminy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Promocja zawodu policjanta w „Grodzkiej”

  22 i 23 maja 2019 roku w ZS im. Jadwigi Grodzkiej w ramach Targów Edukacyjnych zorganizowano dni otwarte szkoły. Podczas tego wydarzenia policjanci z łęczyckiej komendy zachęcali do wyboru zawodu policjanta.

 7. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 1,2 mln zł

  Policjanci z komend w Kutnie i Łęczycy wspólnie z celnikami na terenie gminy Witonia ujawnili i zabezpieczyli 1703 kilogramy suszu tytoniowego oraz 69 kilogramów gotowego tytoniu bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali 37-letniego właściciela nielegalnego towaru. Wartość kontrabandy wyceniono na ponad 1,2 miliona złotych.

 8. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 9. Przedostatnia zbiórka „Sto litrów krwi na stulecie policji” za nami!

  16 maja 2019 roku przed budynkiem łęczyckiej policji po raz szósty stanął mobilny punkt poboru krwi. Była to przedostatnia zbiórka w ramach zorganizowanej akcji przez łęczyckich stróżów prawa, której cykl rozpoczął się w kwietniu ubiegłego roku i zakończy się w setną rocznicę powołania Policji Państwowej.

 10. Dzielnicowi w dialogu z mieszkańcami

  Dzielnicowi utrzymując kontakt ze społeczeństwem spotkali się z mieszkańcami swojego rejonu. Celem tego wydarzenia była wymiana doświadczeń zmierzająca do wypracowanie wspólnego dialogu dla poprawy bezpieczeństwa.

Linki

Tagi

po służbie dzielnicowy ferie debata prewencja ślubowanie profilaktyka poszukiwany fałszywy alarm marihuana nielegalny tytoń i papierosy tytoń nietrzeźwi kierujący włamanie zostań policjantem niewybuch krazdzież z włamaniem nietrzeźwa matka nietrzeźwy rowerzysta spotkania ze społeczeństwem wychłodzenie organizmu oszustwo święto policji pasy podsumowanie odblaski prewencia próby samobójcze wypadek drogowy narkotyki uszkodzenie mienia kalendarz 2019 uratowana przez policjantów akcyza kradzież z włamaniem ruch drogowy kradzież rozbójnicza bójka i pobicie kontrabanda zdarzenie drogowe kardzież poszukiwania nietrzeźwy kierujący utonięcie działania ruchu drogowego nietrzeźwi kradzież program rozbój program profilaktyczny