DZIAŁANIA ,,PRĘDKOŚĆ" W POWIECIE ŁĘCZYCKIM - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA ,,PRĘDKOŚĆ" W POWIECIE ŁĘCZYCKIM

9 lutego 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Łęczycy prowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

Z uwagi na fakt, że tego rodzaju wykroczenia są jednymi z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce policjanci takie działania prowadzą cyklicznie. Niestety mimo licznych apeli i surowych kar nadal zdarzają się przypadki nagminnego łamania prawa w tym zakresie.

W ramach działań pod kryptonimem „Prędkość” łęczyccy policjanci obok kontroli prędkości sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, wyposażenie pojazdu, uprawnienia do kierowania czy obowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci w przystosowanych fotelikach. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali między innymi: ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji wykroczeń w ruchu. W ich trakcie ujawnionych zostało 14-tu kierujących pojazdami silnikowymi, którzy zostali ukarani mandatami karnymi za przekroczenie predkości.

Działania prewencyjne w zakresie zmniejszenia liczby wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości jest bardzo istotne, ponieważ nieograniczenie prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wypadków drogowych, tych najpoważniejszych w skutkach.

Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę za kierownicą pojazdu i nieprzekraczanie dopuszczalnej prędkości.