Sto litrów krwi na stulecie Policji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Sto litrów krwi na stulecie Policji

Po takim hasłem policjanci z łęczyckiej komendy organizują zbiórkę krwi. Cel jest jeden – zebrać sto litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powstania Policji, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Inauguracyjna zbiórka odbędzie się już 23 kwietnia 2018r. Przez budynkiem komendy stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym każdy będzie mógł włączyć się w akcję i oddać ten cenny dar życia. Zaczynamy w stulecie odzyskania niepodległości i kończymy w setną rocznice powstania Policji. Zapraszamy wszystkich.

W przyszłym roku 24 lipca będziemy świętować setną rocznicę utworzenia Policji. Chcąc zaakcentować to wydarzenie policjanci z łęczyckiej komendy będą prowadzić zbiórkę krwi której, będzie przyświecał cel: sto litrów krwi na stulecie Policji. Patronem akcji jest Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Urząd Miasta Łęczyca. Do zbiórki przyłączyli się partnerzy: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, Zakład Karny w Garbalinie, Łódzka Grupa Wojewódzka IPA, I LO PUL Liceum Mundurowe w Kutnie, Odział Rejonowy PCK w Łęczycy, NSZZ Policjantów Zarząd Terenowy KPP Łęczyca oraz Klub HDK Strażak przy OSP w Łęczycy. Biorąc pod uwagę intencję naszej akcji liczymy na wsparcie mieszkańców powiatu łęczyckiego.

Z pierwszą zbiórką ruszamy już 23 kwietnia 2018 roku o godz. 9.00. Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Łodzi zatrzyma się przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Kolejne akcje będą odbywać się:

18.07.2018r., 04.10.2018r., 13.12.2018r., 21.02.2019r., 16.05.2019r.,18.07.2019r.

Akcji będzie towarzyszył konkurs.

1.Każda osoba oddająca krew w ramach prowadzonej akcji otrzyma kartę uczestnika.

2. Kartę będzie można otrzymać w krwiobusie przed budynkiem KPP w Łęczycy.

3. Na karcie po oddaniu krwi zostanie naniesiona informacja o dacie zbiórki oraz ilości oddanej krwi.

4. Karta uczestnika, będzie uprawniała do wzięcia udziału w losowaniu nagród, które odbędzie się na zakończenie akcji.

5. Nagrody zostaną rozlosowane w trzech grupach, w zależności od zaangażowania uczestników w akcji.

- grupa pierwsza: osoby które uczestniczyły w 6 - 7 zbiórkach

- grupa druga: osoby które uczestniczyły w 3 do 5 zbiórkach

- grupa trzecia: osoby które uczestniczyły w 1 do 2 zbiórek

6. Termin losowania nagród zostanie podany pod koniec akcji.

Ten, kto chce przyłączyć się do akcji i z jakieś przyczyny nie będzie mógł oddać krwi w wyznaczonych terminach, może zgłosić się w każdy piątek do krwiobusu, który zatrzymuje się w Łęczycy przed Urzędem Miasta Łęczyca, i poinformować, że chce oddać krew w ramach akcji organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy.

Osoby, które chcą wpisać się na listę krwiodawców proszone są o dokonanie telefonicznego zgłoszenia najpóźniej na dwa dni przed ustalonym terminem poboru krwi. W tym celu należy kontaktować się z Oficerem Prasowym naszej jednostki asp. M. Kowalskim - tel. 691 490 265

Zaczynamy w stulecie odzyskania niepodległości i kończymy w setną rocznice powstania Policji. Zapraszamy.

Pierwsza Zabiórka

Druga Zbiórka

Trzecia Zbiórka 

Czwarta Zbiórka

Piąta Zbiórka

Szósta Zbiórka