Apelujemy o rozwagę na drogach - Wypadek na A-1 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o rozwagę na drogach - Wypadek na A-1

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 czerwca 2018 roku około godz. 16:30 na 266 km autostrady A-1, kierunek Gdańsk. W wyniku zderzenia pojazdów dwie osoby zostały ranne. Apelujemy o zachowani rozwagi na drogach.

Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że mieszkaniec woj. lubuskiego kierując hondą podczas wykonywania manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym na prawym pasie ruchu samochodem marki Renault, kierowanym przez mieszkańca Łodzi. W skutek zderzenia pojazdy uderzyły w bariery ochronne rozdzielające jezdnie. Na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej PSP Łęczyca oraz OSP Piątek. Kierowcy pojazdów - trzeźwi. Pasażer i kierowca renault zostali przewiezieni do szpitala w Kutnie i Łęczycy -ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na czas zabezpieczenia śladów wypadku, jezdnia została zablokowana na pół godziny. Policja wyznaczyła objazdy.

Policja apeluje o ostrożność!

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci apelują – zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.