Zderzenie czołowe na trasie W-703 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie czołowe na trasie W-703

Policjanci z łęczyckiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 4 lipca 2018 roku około godz. 14.35 w miejscowości Leszcze, gm. Łęczyca. Na drodze wojewódzkiej nr 703 zderzyły się dwie osobówki. Kierowcy aut trafili do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Nissan Almera jadąc z kierunku Poddębic zderzył się czołowo z oplem jadącym z kierunku przeciwnego. Kierujący z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do łęczyckiego szpitala. Z uwagi, iż 39- letni kierowca nissana mógł znajdować się pod działaniem alkoholu, pobrano mu krew celem ustalenia jego zawartości w organizmie. 61- letni kierowca opla był trzeźwy, po udzieleniu pomocy opuścił placówkę medyczną. Dokładne przyczyny tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy łęczyckiej komendy.

Tego samego dnia policjanci wydziału ruchu drogowego wyeliminowali z dróg dwóch nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec gm. Grabów, który kierował rowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Policja apeluje o ostrożność!

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci apelują – zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedi