Weekend na drogach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach

W ciągu ostatnich trzech dni na drogach powiatu łęczyckiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Najgroźniej było w sobotę, gdzie w miejscowości Leszcze zginął kierowca osobówki. Policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

W miniony weekend funkcjonariusze łęczyckiej komendy interweniowali przy pięciu kolizjach i jednym wypadkach drogowych na terenie powiatu. Tylko w sobotę zanotowano pięć z nich. W miejscowości Leszcze doszło do śmiertelnego wypadku(szczegóły tutaj).

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 6 lipca 2018 roku na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy. Tutaj policjanci wstępnie ustalili, że 20 – letni mieszkaniec pow. zgierskiego wykonując manewr cofania samochodem alfa romeo najechał na rowerzystkę, która podróżował wraz z dzieckiem. 35- letnia kobieta i jej 11 – letni syn po udzieleniu pomocy opuścili placówkę medyczną. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Dość nietypowe zdarzenie miało miejsce na A-1, gdzie z bagażnika dachowego auta wprost przed nadjeżdżający pojazd spadły rowery. Tutaj doszło jedynie do strat w mieniu. Pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu przewożonego bagażu.

Policjanci z ruchu drogowego wyeliminowali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jednego z nich zatrzymali do kontroli dzielnicowi. Kierowca osobowego opla miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, zaś 54 – latek w piątkowy poranek podróżując oplem astrą miał ponad promil.