„STOP” – Uwaga skrzyżowanie! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„STOP” – Uwaga skrzyżowanie!

Lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych stop i ustąp pierwszeństwa jest często przyczyną bardzo tragicznych wypadków drogowych. Tak było w miejscowości Kurzjama, gm. Grabów, gdzie doszło do dwóch takich zdarzeń. Cztery osoby zostały ranne. Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze.

10 lipca 2018 roku na skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Kurzjama, gm. Grabów, w przeciągu 12 godzin doszło do dwóch wypadków drogowych. Przyczyną obu było nieustąpienie pierwszeństwa w związku z niezastosowaniem się do znaku „STOP”.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 11:30.

39 – letni mieszkaniec woj. mazowieckiego jadąc z kierunku Opiesina wjechał pojazdem marki Audi na skrzyżowanie bez zatrzymanie uderzając w jadący drogą z pierwszeństwem samochód osobowy marki Opel kierowany przez 36 - letnią mieszkankę pow. łęczyckiego.

Po godzinie 21.00 doszło do kolejnego wypadku.

23 – letnia mieszkanka pow. tomaszowskiego, kierując hondą nie ustąpiła pierwszeństwa 63- letniemu mieszkańcowi pow. łęczyckiego, poruszającemu się osobowym fordem. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby nie jeździli na pamięć, stosowali się do oznakowania dróg i obserwowali bacznie, co dzieje się na drodze.