Najlepszy Kierownik Dzielnicowych woj. łódzkiego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy Kierownik Dzielnicowych woj. łódzkiego

Asp.szt. Sebastian Kieliszek z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy został najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych w eliminacjach wojewódzkich do konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”. Finał wyłonił również najlepszego dzielnicowego garnizonu łódzkiego. Rywalizację, w której udział wzięło 44 dzielnicowych na piątym miejscu ukończył asp.szt Mariusz Brząkała zaś asp. Dominik Wojtczak uplasował się na 23 pozycji. Gratulujemy!.

W dniach 6-7 września 2018 roku na terenie Ośrodka Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu odbył się finał Wojewódzkich Eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Na początek, uczestnicy musieli rozwiązać pisemny test z wiedzy policyjnej. Obejmował on m.in. tematykę zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wiele innych zagadnień z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej ukierunkowanej na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

W kolejnym etapie zmagań, funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi oraz praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek: przyjęcia interesanta, kwalifikując prawnie sytuację i udzielając interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił, udzielenia pierwszej pomocy oraz wykonywania podstawowych czynności służbowych podczas interwencji.

O miano najlepszego policjanta dzielnicowego garnizonu łódzkiego rywalizowało 44 funkcjonariuszy, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych I stopnia na szczeblu komend powiatowych/miejskich Policji woj. łódzkiego. Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach na piątym miejscu rywalizację ukończył asp.szt Mariusz Brząkała zaś asp. Dominik Wojtczak uplasował się na 23 pozycji.

W tym roku, w ramach turnieju "Dzielnicowy Roku 2018", odbył się również konkurs na najlepszego kierownika Rewiru Dzielnicowych. Rywalizujący ze sobą kierownicy musieli rozwiązać policyjny test wiedzy ogólnej oraz wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwsze miejsce zdobył asp. szt. Sebastian Kieliszek – kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Będzie on teraz wraz z dzielnicowymi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować łódzkich policjantów w finale ogólnopolskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia!