Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Trzecia Zbiórka „Sto litrów krwi na stulecie policji”

To już trzeci raz jak mieszkańcy powiatu łęczyckiego wspólnie z funkcjonariuszami policji oddali krew. Szczytny cele akcji do mobilnego punktu poboru krwi przyciągnął 22 krwiodawców, z których do oddania zakwalifikowała się dwudziestu.

4 października 2018 roku odbyła się trzecia z siedmiu zbiórek krwi w ramach zorganizowanej akcji przez łęczyckich policjantów „Sto litrów krwi na stulecie policji”. Przed budynkiem KPP w Łęczycy o godz. 9.00 zaparkował mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Łodzi. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać dar dla potrzebujących. Jak bywało podczas poprzednich akcji i tym razem nie zawiedli członkowie klubu HDK PCK „Strażak” z Łęczycy oraz mieszkańcy powiatu. Poza stałymi uczestnikami akcji w jej szeregi wstąpiło trzech nowych krwiodawców.

Chętnych do oddania krwi były 22 osoby. Po badaniach zakwalifikowały się 20 osób, które łącznie oddały 9 litrów krwi. Jak dotychczas w trakcie trzech zbiórek do krwiobusu przed komendę zgłosiło się 84 osoby z czego krew pobrano od 74 co daje blisko 34 litry leku dla ratowania życia. Wszystkim krwiodawcą dziękujemy za włączenie się w naszą akcję. Bądźcie z nami podczas zbiórki, która odbędzie się 13 grudnia 2018 roku.

Pragniemy poinformować, że Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy wspierając krwiodawstwo otrzymała Certyfikat Firmy Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.