Raport z dróg - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Raport z dróg

Minionej doby na drogach powiatu łęczyckiego doszło do dwóch kolizji drogowych. Policjanci WRD wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego motorowerzystę, u którego w organizmie było 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo 46 – latek odpowie za wykroczenie, prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu.

9 maja 2019 roku o godz. 12.15 policjanci pojechali do Topoli Królewskiej, gdzie doszło do kolizji trzech aut. Jak się okazało na drodze K-91 w tył citroena, którego kierowca oczekiwał przed sygnalizatorem na zielone światło wjechał ciężarowy man jadący od Gdańska. Osobówka pchnięta siłą uderzenia wjechała w stojącego przed nią opla. Osób rannych nie było, a kierowcy pojazdów byli trzeźwi. 50 – latek, który prowadził ciężarówkę został ukarany mandatem.

Tego samego dnia około 14.40 na terenie gminy Witonia, opel zderzył się z psem, który wybiegł na jednię. Właściciel czworonoga za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego. Zwierze przeżyło zdarzenie.

Około godz. 18.15 na terenie Grabowa policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a 46 – letni kierowca w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Teraz poza przestępstwem odpowie za prowadzenie auta niedopuszczonego do ruchu. Za takie wykroczenie grozi kara grzywny od 20 do 5000 tyś złotych, a przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwość zagrożone jest karą do 2 lat pozbawiania wolności, wysoką grzywną oraz sądowy zakazem prowadzenia pojazdów.