Policjant po służbie ugasił pożar - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie ugasił pożar

W południe jednym z mieszkań przy ul. M.Konopnickiej w Łęczycy pojawił się ogień. Z pomocą przerażonej kobiecie ruszył policjant z łódzkiego oddziału prewencji, pełniący obecnie służbę w łęczyckiej drogówce. Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby ugasił pożar, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia.

20 maja 2019 roku tuż po godz. 12.00, do dyżurnego PSP w Łęczycy wpłynęła informacja o pożarze mieszkania, w jednym z bloków przy ul. M.Konopnickiej. Zanim jednak na miejsce dotarli strażacy, z pomocą ruszył post. Łukasz Radzewicz. Policjant będący w czasie wolnym od służby,  pomógł przerażonej sąsiadce. Funkcjonariusz bez chwili namysłu wbiegł do mieszkania, z którego wydobywały się już kłęby dymu. Widząc ogień ugasił płomienie, odłączył instalację elektryczną oraz zabezpieczył butle z gazem. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej interwencji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Miejsce pożaru przekazał przybyłym na miejsce strażakom.

Post. Łukasz Radzewicz policjantem jest od 2017 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego służbę rozpoczął w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi, skąd został oddelegowany do łęczyckiej policji, gdzie zasilił wydział ruchu drogowego.

  • post.Łukasz Radzewicz stoi w granatowym mundurze przed budynkiem komendy przy oznakowanym radiowozie
    post.Łukasz Radzewicz