Działania „Alkohol i Narkotyki” - podsumowanie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol i Narkotyki” - podsumowanie

9 grudnia 2019 roku na terenie powiatu policjanci wydziału ruchu drogowego łęczyckiej komendy prowadzili działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z dróg jak największej liczby kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub po zażyciu narkotyków. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 90 kierujących.

Kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających czy substancji psychotropowych jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Błędy i brawura towarzysząca kierującym znajdującym się pod działaniem tych używek skutkuje tragicznymi konsekwencjami.

Podczas działań policjanci ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości ponad 90 kierujących wśród, których trzech wsiadło za kierownice pomimo spożytego alkoholu. Pierwszym ujawnionym nietrzeźwym kierującym był 31 – latek, który osobowym oplem kierował mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejny to rowerzysta, którego mundurowi skontrolowali na terenie gm. Daszyna. Badanie wykazało w jego organizmie półtora promila alkoholu. Prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie straciła 48 – letnia kobieta. W jej organizmie było blisko pół promila, a policjanci zatrzymali ją na terenie gm. Grabów, kiedy kierowała oplem. Poza rowerzystą, który został ukarany mandatem, o losie pozostałej dwójki zadecyduje sąd.

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj!

Pamiętajmy, alkohol, narkotyki zmniejszą szybkość reakcji. Powodują problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Kierowca będący pod działaniem różnych środków odurzających błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Prowadzenie pojazdów przez osoby odurzone takimi substancjami to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych.