Nietrzeźwi kierujący nie są bezkarni! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący nie są bezkarni!

Policjanci z łęczyckiej komendy stale kontrolują stan trzeźwości kierujących pojazdami. W rezultacie od początku marca zatrzymali już 20 nietrzeźwych, z czego dwóch ostatniej doby. Pamiętajmy, że nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci nadal będą sprawdzać trzeźwość, tak aby nieodpowiedzialni kierowcy nie pozostali bezkarni.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Wielu kierowców lekceważy przepisy i wsiada za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Tacy kierowcy są zagrożeniem dla innych uczestnictwo ruchu drogowego.

Od początku roku policjanci z łęczyckiej komendy wyeliminowali z ruchu już 42 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Czterech z nich uczestniczyło w zdarzeniach drogowych. W samym marcu policjanci zatrzymali 20, z czego dwóch ostatniej doby. Jeden z nich to 60- letni rowerzysta, który miał blisko promil alkoholu w organizmie, a kolejny to kierowca opla. W organizmie 57- latka, którego policjanci zatrzymali w Kwiatkówku było ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje teraz sąd. Dodatkowe konsekwencje spotkały go za niekorzystanie w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa.

Nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.