Finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

18 listopada 2016 roku w Hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 7w Łodzi odbyła się XI edycja wojewódzkiego finału konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs adresowany jest do uczniów drugich klas szkół podstawowych całego województwa łódzkiego i uczestniczą w nim pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę. Najlepiej kibicującą grupą okazały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoni.

Dzieci uczestniczą w eliminacjach szkolnych, powiatowych i ostatecznie w etapie wojewódzkim. Podczas zawodów uczniowie wykazali się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do Policji. Następnie odpowiadali na 15 pytań z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie.  W organizowanym przedsięwzięciu wzięły udział najlepsze pary zawodników z 22 powiatów (44 osoby) - zwycięzcy eliminacji powiatowych, którzy przyjechali do Łodzi wraz z opiekunami.

W eliminacjach powiatowych, które odbyły się 28 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie za Szkoły Podstawowej w Błoniu, II miejsce wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Bilet na finał wojewódzki wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoni. Tam okazali się być grupą dzieci najlepiej kibicujących i wygrali konkurs „Super Kibice”.