Policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii

O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy rozmawiała mł. asp. Agata Bierzyńska.

13 stycznia 2017 roku policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii  z łęczyckiej komendy kontynuując cykl spotkań na temat bezpiecznych ferii spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 Łęczycy. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dlatego  przypomniała dzieciom podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach w warunkach złej widoczności oraz gdy drogi są śliskie i zaśnieżone. Dzieci muszą mieć świadomość, że piesi o zmroku są przez kierowców słabiej dostrzegani dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność nawet w mieście przy oświetlonych ulicach.

Policjantka po raz kolejny przypomniała zasady, które mogą ustrzec przed tragedią podczas zimowych zabaw:

  • do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętajmy, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc należy zachować szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
  • nie wolno rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
  • należy korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod naszym ciężarem;
  • podczas zabaw na śniegu i lodowisku należy pilnować swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddać do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.