Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najcześciej czytane

 1. Święto Policji 2018

  12 lipca 2018 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Święta Policji 2018. Nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 29-ciu funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosław Rybka.

 2. Udana zbiórka- „Sto litrów krwi na stulecie policji”

  Przed budynkiem łęczyckiej Policji po raz kolejny stanął mobilny punkt poboru krwi. Była to druga zbiórka w ramach zorganizowanej akcji przez łęczyckich stróżów prawa. Do krwiobusu zgłosiły się 34 osoby.

 3. Sto litrów krwi na stulecie Policji

  Po takim hasłem policjanci z łęczyckiej komendy organizują zbiórkę krwi. Cel jest jeden – zebrać sto litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powstania Policji, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Inauguracyjna zbiórka odbędzie się już 23 kwietnia 2018r. Przez budynkiem komendy stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym każdy będzie mógł włączyć się w akcję i oddać ten cenny dar życia. Zaczynamy w stulecie odzyskania niepodległości i kończymy w setną rocznice powstania Policji. Zapraszamy wszystkich.

 4. Apel Policji

  Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich osób związanych z naszym regionem o udostępnienie materiałów archiwalnych dotyczących funkcjonowania Policji Państwowej na Ziemi Łęczyckiej w latach 1919-1939. Mile będą widziane wszelkie zdjęcia, wycinki prasowe, dokumenty i pamiątki rodzinne. Użyczone archiwalia zostałyby zaprezentowane szerokiej rzeszy odbiorców podczas przyszłorocznych obchodów 100-lecia Policji.

 5. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

  Policjanci z łęczyckiej komendy wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w miejscowości Leszcze, gm Łęczyca. Kierujący zjechał z drogi i uderzył w dom.

 6. Weekend na drogach

  W miniony weekend na drogach powiatu łęczyckiego doszło do trzech kolizji. Przyczyną dwóch było niezachowanie bezpiecznej odległości. Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowce.

 7. Weekend na drogach

  W ciągu ostatnich trzech dni na drogach powiatu łęczyckiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Najgroźniej było w sobotę, gdzie w miejscowości Leszcze zginął kierowca osobówki. Policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

 8. Odpowie za wyrąb i kradzież drzewa z lasu

  Policjanci z łęczyckiej komendy ustalili sprawcę wyrębu i kradzieży drzewa z lasu. Było to możliwe dzięki współpracy z funkcjonariuszami Służby Leśnej. Teraz mieszkaniec powiatu łęczyckiego za swój czyn odpowie przed sądem. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Śmiertelny wypadek na drodze W-703

  Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Piątek na ul. Łęczyckiej. W wyniku zdarzenia zginął 46 – letni kierowca ciężarówki.

 10. Odznaka „Zasłużony Policjant” dla policjantów z Łęczycy

  19 września 2016 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej odbyła się uroczysta akademia wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych osobom zasłużonym, policjantom i pracownikom Policji województwa łódzkiego.

Linki

Tagi

próby samobójcze bójka i pobicie uratowana przez policjantów nietrzeźwy kierujący podpalenie ustawa o ochronie zwierząt fałszywy alarm krazdzież z włamaniem kradzież z włamaniem odblaski po służbie święto policji debata działania ruchu drogowego profilaktyka nietrzeźwa matka poszukiwania uprowadzenie uszkodzenie ciała rozbój prewencja podsumowanie narkotyki program substancje psychotropowe ruch drogowy wypadek drogowy Turniej prolilaktyka kryminalni wychłodzenie organizmu kradzież ślubowanie kradzież rozbójnicza nietrzeźwi kierujący ferie pasy oszustwo dzielnicowy program profilaktyczny uszkodzenie mienia marihuana akcyza włamanie weekend na drodze nietrzeźwy rowerzysta nietrzeźwi kontrabanda niewybuch porozumienie