Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń
HISTORIA ŁĘCZYCKIEJ POLICJI NA KARTACH KALENDARZA

Najcześciej czytane

 1. 2200 sztuk „lewych” papierosów

  Policjanci wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy na terenie gm. Świnice Warckie zabezpieczyli 2200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem towaru okazał się 40 – letni mieszkaniec gminy, a wartość uszczuplenia podatku akcyzowego „lewych” papierosów to blisko 1900 zł. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny albo pozbawiania wolności do lat 3, bądź obie te kary łącznie.

 2. Włamał się do mieszkania

  8 października 2019 roku policjanci zatrzymali 29 – letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z mieszkań na terenie gm. Piątek. Sprawca pokonując zabezpieczenia drzwi ukradł alkohol i biżuterię. Straty jakie wyrządził sięgają 600 zł. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat

 3. Policjanci dla przedszkolaków

  Policjanci z łęczyckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych spotkali się z przedszkolakami z Daszyny oraz Łęczycy. Pierwszych odwiedzili dzielnicowi zaś początkujący uczniowie z Niepublicznego Przedszkola im. św. Urszuli Ledóchowskiej zawitali do miejscowej komendy. Podczas spotkania mundurowi omówili zasady bezpiecznego zachowania w domu i na drodze. Nie obyło się bez prezentów.

 4. Zarzut za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 30 – latka i zabezpieczyli blisko 19 gram amfetaminy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 6. Wpadli z nielegalnymi używkami

  1200 „lewych” papierów i ponad 5 kg suszu tytoniowego przechwycili policjanci z łęczyckiej komendy. Z nielegalnymi używkami na terenie Łęczycy wpadł 56-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta. Podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa akcyzowego, określone w Ustawie Karno-Skarbowej.

 7. Wysoka wykrywalność rezultatem pracy 2018 roku

  4 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy odbyła się odprawa podczas, której podsumowano wyniki pracy łęczyckiej policji. Rezultatem 2018 roku była wysoka wykrywalność. Wyniki osobiście poznał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski oraz zaproszeni goście. Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyły podziękowania za zaangażowanie w służbie oraz odbyło się oficjalne przekazanie nowego radiowozu.

 8. Historia łęczyckiej policji na kartach kalendarza

  Policyjny kalendarz na 2019 rok powstał z okazji jubileuszu 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Zawarte na jego kartach fotografie między innymi przedstawiają sylwetki funkcjonariuszy, którzy służyli w łęczyckiej jednostce w okresie międzywojennym. Dodatkowo w kalendarium opisane są wydarzenia, które dokumentują służbę i życie funkcjonariuszy II Rzeczypospolitej. Pomysłodawcą inicjatywy jest Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy mł.insp.mgr Zbigniew Gruszczyński.

 9. Najlepszy Kierownik Dzielnicowych woj. łódzkiego

  Asp.szt. Sebastian Kieliszek z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy został najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych w eliminacjach wojewódzkich do konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”. Finał wyłonił również najlepszego dzielnicowego garnizonu łódzkiego. Rywalizację, w której udział wzięło 44 dzielnicowych na piątym miejscu ukończył asp.szt Mariusz Brząkała zaś asp. Dominik Wojtczak uplasował się na 23 pozycji. Gratulujemy!.

 10. Zostań Jednym z Nas

  Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!

Linki

Tagi