Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń
Sto litrów krwi na stulecie Policji
HISTORIA ŁĘCZYCKIEJ POLICJI NA KARTACH KALENDARZA

Najcześciej czytane

 1. Przedostatnia zbiórka – Sto litrów krwi na stulecie policji

  Już jutro przed budynkiem KPP w Łęczycy odbędzie się 6 z siedmiu zaplanowanych zbiórek krwi w ramach akcji „Sto litrów krwi na stulecie policji”. Tradycyjnie do mobilnego punkt poboru krwi można zgłosić się już o godz. 9.00. Poza zebraniem stu litrów „płynnego lekarstwa”, akcja ma na celu uczczenie 100. rocznicy powołania Policji, którą będziemy świętować w lipcu tego roku. To już jedna z ostatnich okazji dla osób, które chcą włączyć się w naszą akcję, i co za tym idzie wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wśród nich są m.in. ...

 2. Przedostatnia zbiórka „Sto litrów krwi na stulecie policji” za nami!

  16 maja 2019 roku przed budynkiem łęczyckiej policji po raz szósty stanął mobilny punkt poboru krwi. Była to przedostatnia zbiórka w ramach zorganizowanej akcji przez łęczyckich stróżów prawa, której cykl rozpoczął się w kwietniu ubiegłego roku i zakończy się w setną rocznicę powołania Policji Państwowej.

 3. Poznali pracę Policji

  Komendę Powiatową Policji w Łęczycy w przeciągu dwóch dni odwiedziła młodzież szkolna. Pierwsza wizyta była uczniów klas VII, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, a kolejni goście to przedszkolaki oraz uczniowie klasy I-III z Czernikowa. Wszyscy zawitali aby poznać pracę łęczyckich policjantów.

 4. „Narkotyki i dopalacze zabijają” - prelekcje z młodzieżą

  Profilaktyk oraz dzielnicowi z łęczyckiej komendy w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Łęczycy. Aby przestrzec przed konsekwencjami zażywania środków psychoaktywnych przeprowadzili prelekcję dla młodzieży.

 5. Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę , który dodatkowo naruszył zakaz sądowy

  Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 39 – letni kierowca forda, którego zatrzymali dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna do 2021 roku posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawianie wolności.

 6. Zarzut za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 30 – latka i zabezpieczyli blisko 19 gram amfetaminy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 1,2 mln zł

  Policjanci z komend w Kutnie i Łęczycy wspólnie z celnikami na terenie gminy Witonia ujawnili i zabezpieczyli 1703 kilogramy suszu tytoniowego oraz 69 kilogramów gotowego tytoniu bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali 37-letniego właściciela nielegalnego towaru. Wartość kontrabandy wyceniono na ponad 1,2 miliona złotych.

 8. Poszukiwany listem gończym zatrzymany na terenie Łodzi

  Ukrywający się od blisko dwóch miesięcy przed wymiarem sprawiedliwości 35-latek, skazany za przestępstwo drogowe, został zatrzymany na terenie Łodzi. Było to możliwe dzięki współpracy łęczyckiej i łódzkiej policji. Mężczyzna poszukiwany listem gończym trafił już do aresztu.

 9. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 10. Zapraszamy mieszkańców Łęczycy na debatę społeczną

  W celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy zaprasza na debatę społeczną, która odbędzie się 22 maja 2019 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Bursy Szkolnej przy ul. Kaliskiej.

Linki

Tagi

ferie po służbie uszkodzenie mienia ślubowanie kardzież nietrzeźwa matka nietrzeźwy rowerzysta nietrzeźwi kierujący kradzież z włamaniem marihuana tytoń kalendarz 2019 święto policji kradzież rozbójnicza pasy narkotyki nietrzeźwi poszukiwania zdarzenie drogowe kontrabanda niewybuch nietrzeźwy kierujący podsumowanie porozumienie wypadek drogowy spotkania ze społeczeństwem akcyza włamanie uratowana przez policjantów program oszustwo prewencja fałszywy alarm krazdzież z włamaniem rozbój profilaktyka ruch drogowy odblaski działania ruchu drogowego program profilaktyczny zostań policjantem nielegalny tytoń i papierosy utonięcie próby samobójcze bójka i pobicie dzielnicowy poszukiwany kradzież prewencia wychłodzenie organizmu