Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwa na węgiel – bądźmy czujni!

Policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustwa na węgiel. Pomimo tego, że na terenie powiatu łęczyckiego nie odnotowaliśmy takich zdarzeń to bądźmy ostrożni przy tego typu zamówieniach, sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje.

W ostatnim czasie   niewątpliwie   węgiel   stał   się towarem deficytowym i atrakcyjnym obszarem do działalności również tych nieuczciwych sprzedawców. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują także oszuści, którzy wręcz żerują na ludzkiej nieświadomości. Oczywiście wszystko dla chęci szybkiego, ale niezgodne z prawem wzbogacenia się.
Funkcjonariusze apelują, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt.
Aby uniknąć oszustwa warto stosować się do kilku zasad:
    • kierujmy się rozwagą i zawsze zasadą ograniczonego zaufania;
    • korzystajmy tylko ze sprawdzonych portali sprzedażowych;
    • uważajmy na super oferty, mocno zaniżone lub wręcz niewiarygodnie niskie ceny – powinny wzbudzić naszą czujność;
    • otrzymując ofertę e-mailem, nie klikajmy w linki – mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie lub przekierować nas na fałszywą stronę banku
Pamiętajmy też, że bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od nas samych. Nie pomogą żadne zabezpieczenia systemowe jeśli sami nie zachowamy należytej ostrożności i zdrowego rozsądku.
asp.szt. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony