Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Ślubowanie nowo przyjętego policjanta

  "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą złożył przyjęty do służby funkcjonariusz. Nowy policjant ślubując na sztandar tym samym wstąpił w szeregi polskiej Policji.

 2. Majówka Zdrowia z Policją

  20 maja 2017 roku policjanci łęczyckiej komendy uczestniczyli w XXIV Powiatowej Majówce Zdrowia i Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych.

 3. Klasa mundurowa w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy

  19 maja 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy gościliśmy uczniów klasy mundurowej ze Szkoły im. J. Grodzkiej w Łęczycy.

 4. Nieletni staną przed sądem

  Policjanci z komendy w Łęczycy zatrzymali dwóch nastolatków. Chłopcy, kopiąc i uderzając 14 – latka chcieli zabrać mu pieniądze i telefon komórkowy. Podczas zatrzymania jeden z agresorów naruszył nietykalność i znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

 5. Dzielnicowi w Szkole Podstawowej w Piątku

  W Szkole Podstawowej w Piątku odbyło się spotkanie rodziców z dzielnicowymi służącymi w Rewirze Dzielnicowych w Piątku.

 6. II Rodzinny Piknik Kajakowy z Policją

  Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy była współorganizatorem tegorocznego II Rodzinnego Pikniku Kajakowego.

 7. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem

  W Łęczycy na drodze wojewódzkiej W-703 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego Audi A6. Kontrola wykazała, że mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci sprawcy uniemożliwili dalsza jazdę, także zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

 8. Zatrzymany z marihuaną

  Policjanci zatrzymali 22-latka i zabezpieczyli marihuanę. Przestępstwo jest zagrożone do 3 lat pozbawienia wolności.

 9. Ładna pogoda zachęciła motocyklistów do wyprowadzenia maszyn i rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2017

  W województwie łódzkim 2016 roku motocykliści uczestniczyli w184 wypadkach, w których zginęło 8 osób, a rannych zostało 157 kierujących jednośladów. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

 10. MUNDUROWY DZIEŃ DZIECKA

Linki

Tagi

działania ruchu drogowego rozbój ustawa o ochronie zwierząt nietrzeźwi uprowadzenie dzielnicowy poszukiwania program profilaktyczny podpalenie kradzież rozbójnicza nietrzeźwi kierujący odblaski Turniej nietrzeźwy kierujący akcyza uszkodzenie mienia nieszczęśliwy wypadek ślubowanie profilaktyka Policja uratowana przez policjantów narkotyki wypadek drogowy kradzież oszustwo pasy ruch drogowy utonięcie próby samobójcze poszukiwany spotkania ze społeczeństwem prolilaktyka włamanie uszkodzenie ciała porozumienie prewencja nietrzeźwy rowerzysta kontrabanda kryminalni krazdzież z włamaniem podsumowanie niewybuch substancje psychotropowe bójka i pobicie ferie komendant wychłodzenie organizmu program kradzież z włamaniem