Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 1,2 mln zł

  Policjanci z komend w Kutnie i Łęczycy wspólnie z celnikami na terenie gminy Witonia ujawnili i zabezpieczyli 1703 kilogramy suszu tytoniowego oraz 69 kilogramów gotowego tytoniu bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali 37-letniego właściciela nielegalnego towaru. Wartość kontrabandy wyceniono na ponad 1,2 miliona złotych.

 2. Potrącona na przejściu dla pieszych

  Kolejny raz apelujemy o więcej rozwagi i ostrożność na drodze. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych a unikniemy tragedii.

 3. Policjanci o bezpieczeństwie dzieci podczas zimowego wypoczynku

  Od poniedziałku, tj. 16 stycznia 2017 roku, rozpoczynają się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich łęczyckiej komendy rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

 4. Porady dla łęczyckich wolontariuszy WOŚP

  13 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy odbyło się spotkanie wolontariuszy przed XXV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy podzielili się kilkoma radami, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 5. Wyjaśniamy okoliczności śmierci 31 – latki

  Policjanci łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 31 - letniej kobiety. Ciało zostało wyłowione z fosy otaczającej ruiny zamku w Besiekierach gmina Grabów. Okoliczności zdarzenia wskazują, że prawdopodobnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

 6. Przed wyjazdem na ferie warto sprawdzić stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru

  Zanim wyruszymy w drogę warto sprawdzić stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru. Nadchodzą ferie zimowe w województwie łódzkim, a tym samym nasze dzieci i młodzież wyruszają na zimowiska. Wniosek o kontrolę autokaru i sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy na terenie powiatu łęczyckiego można zgłaszać pisemnie lub telefonicznie.

 7. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Zachęcamy do odwiedzenia aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Korzystając z programu każdy mieszkaniec naszego regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami a także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ.

 8. Poszukiwane z Łodzi odnalazły się w Łęczycy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odnaleźli cztery 15 – latki, które uciekły z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łodzi.

 9. Apelujemy o rozwagę na drodze

  Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 10. Policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii

  O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy rozmawiała mł. asp. Agata Bierzyńska.

Linki

Tagi

nietrzeźwi kierujący nietrzeźwy rowerzysta uratowana przez policjantów prolilaktyka uprowadzenie program profilaktyczny kradzież rozbójnicza poszukiwany prewencja utonięcie ruch drogowy akcyza włamanie kradzież komendant program nieszczęśliwy wypadek ferie kontrabanda działania ruchu drogowego oszustwo ustawa o ochronie zwierząt uszkodzenie mienia wypadek drogowy podsumowanie krazdzież z włamaniem wychłodzenie organizmu poszukiwania niewybuch podpalenie kradzież z włamaniem porozumienie bójka i pobicie nietrzeźwi Turniej próby samobójcze rozbój uszkodzenie ciała substancje psychotropowe narkotyki profilaktyka