Z ostatniej chwili:
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
 
 
Obraz
Obraz
Nie ma mowy o odbieraniu praw nabytych PDF Drukuj E-mail
Prawa nabyte przez policjantów nie zostaną odebrane - to słowa wypowiedziane przez Adama Rapackiego, Podsekretarza Stanu w MSWiA podczas wczorajszej wideokonferencji. Całość transmisji możliwa do obejrzenia pod adresem http://www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/6251/277/
 
21 lutego 2011 PDF Drukuj E-mail
W ramach współpracy Zespołem Szkół Zawodowych im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy  w komendzie gościliśmy uczniów klasy "mundurowej".

Młodzież, oprócz standardowego programu nauczania szkoły średniej,  uczestniczy w zajęciach obejmujących zagadnienia z obszaru działania służb mundurowych, w tym policji. Piątkowe, kolejne już, spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z działalnością policji, jej podstawowymi zadaniami i uprawnieniami. Uczniowie mieli okazję zapoznać się, między innymi, z warunkami w jakich przebywają osoby zatrzymane oraz z zasadami używania urządzeń do określania zawartości alkoholu  i sprzętu transportowego łęczyckiej policji.

 

Image 

 Image

 

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W dniach 21-26 lutego 2011 r. Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z Ośrodkami pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, sądami, prokuraturami, policją oraz organizacjami pozarządowymi realizuje przedsięwzięcie „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Image

W województwie łódzkim pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem zajmuje się Stowarzyszenie Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobotnych „Wszyscy Razem – In Corpore” z siedzibą w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 15.
Kontakt telefoniczny: 42 639 72 03 lub 42 655 20 40. Adres strony: http://free.ngo.pl/incorpore
E-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 
04 lutego 2011 PDF Drukuj E-mail
Ustalili trzeciego złodzieja

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy dzięki zdobytej wiedzy operacyjnej ustalili sprawcę kradzieży kosmetyków. Mężczyzna, 23 – latek usłyszał już stosowny zarzut. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie grudnia 2010 roku dyżurny łęczyckiej Komendy został powiadomiony o kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Pracownicy sklepu zatrzymali wtedy na gorącym uczynku dwie osoby, 20 – letniego mężczyznę oraz jego 18 – letnią kompankę, mieszkańców Łodzi. Ich łupem padły kosmetyki wartości około 400 złotych. Tego samego dnia za dokonane przestępstwo zostali rozliczeni przed łęczyckich śledczych. Policjanci ustali ponadto, że złodzieje działali w trio, ale trzeci sprawca zdołał uciec. Do wybranego przez siebie sklepu wchodzili dwukrotnie. Zostali zatrzymani podczas drugiej próby kradzieży. Funkcjonariusze podjęli czynności operacyjne zmierzające do ustalenia trzeciego złodzieja. Dzięki podjętym działaniom, 3 lutego 2011 roku 23 – letni mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzut, który mówił, że działał wspólnie i w porozumieniu w wymienioną wyżej dwójką i dokonał kradzieży kosmetyków. Przyznał się do przestępstwa i złożył krótkie wyjaśnienia. Przesłuchanie w łęczyckiej Komendzie to nie pierwszy kontakt łodzianina z policją. Mężczyzna, ma na swoim koncie takie przestępstwa jak kradzieże, rozboje, kradzieże rozbójnicze, niestosowanie się do zakazów sądowych, swoją przestępczą „karierę” rozpoczął już jako nieletni.
 
Image 
 
31 stycznia 2011 PDF Drukuj E-mail
... po weekendzie ...

Trzech kierowców na „podwójnym” gazie to bilans minionego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego.

28 stycznia 2011 roku około godziny 17.30 policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji z siedzibą w Parzęczewie, prowadząc działania na ternie powiatu łęczyckiego zatrzymali do kontroli drogowej cyklistę ponieważ kierował rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia. Mieszkaniec gminy Łęczyca, 21 – latek miał w organizmie 0,76 promila alkoholu. 30 stycznia dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Piątku wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch amatorów mocnych trunków, którym spożyty alkohol nie przeszkodził prowadzić auta. Pierwszy, w ręce stróżów prawa „wpadł” 19 – latek z gminy Witonia. Mężczyzna, o godzinie 1.50 kierował oplem astrą a w organizmie miał 0,28 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy to kierowca vw passata, 22 – letni mieszkaniec powiatu kolskiego. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 2,18 promila alkoholu  w organizmie.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat niepozbawienia wolności zaś za kierowanie rowerem do roku pozbawienia wolności. Kodeks wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu przewiduje karę aresztu albo grzywny.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 586
Szukaj
WYDARZENIA
Z życia KPP ...
Archiwum
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości
Linki
Komenda Główna Policji
KWP w Łodzi
Forum policyjne
Stowarzyszenie IPA Polska
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Mediatorzy
Licznik odwiedzin
3017680 odwiedzających
Obraz
Obraz
ObrazObraz