Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Policjanci instruowali strażaków

  23 października 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyło się spotkanie policjantów z łęczyckiego ruchu drogowego ze strażakami z ochotniczych jednostek staży pożarnej z powiatu łęczyckiego.

 2. Święto Policji 2016

  11 lipca 2016 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Święta Policji 2016.

 3. „Bezpieczna droga do szkoły”

  Wraz z pierwszym dzwonkiem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy razem z dziećmi wrócili do szkół, gdzie podczas pogadanek przypominają jak bezpiecznie dotrzeć na lekcje i wrócić do domu.

 4. Pierwszy Komendant Powiatowej Policji Państwowej w Łęczycy

  Jan Kieroński († 1920), ps. Skrzynecki, członek łęczyckiej drużyny harcerskiej im. Księcia Józefa Poniatowskiego, komendant obwodu POW w Łęczycy i pierwszy Komendant Powiatowej Policji Państwowej w Łęczycy (1919). Uczestnik wojny polsko – bolszewickiej. Ku czci jego pamięci, policjanci wraz z uczniami z Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy wykonali prace porządkowe miejsca pochówku pierwszego komendanta, które znajduje się na Cmentarzu Starym w Łęczycy.

 5. Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi z okazji Święta Policji

 6. Ćwiczenia przeciwpożarowe

  W dniach 18 – 19 października 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyły się ćwiczenia policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy z użycia podręcznego sprzętu gaśniczego.

 7. Dzielnicowy Roku 2016 wyłoniony

  IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” rozstrzygnięty! Zaszczytny tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł w udziale mł. asp. Krzysztofowi Błachutowi z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął również reprezentant Krakowa sierż. szt. Sławomir Radwan, a na najniższym stopniu podium stanęła sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z KWP w Katowicach. W gali finałowej, wśród zaproszonych gości, obecny był również Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

 8. Po nitce do kłębka

  Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 20 – latka, który uprawiał, posiadał i udzielał innym osobom środki odurzające, wpadł podczas kontroli drogowej. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 9. Zatrzymany za spowodowanie pożaru

  Policjanci z łęczyckiej komendy ustalili i zatrzymali 27 – latka podejrzanego o nieumyślne spowodowanie pożaru chłodni. Straty wyniosły 25 000 złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą 5 lat pozwolenia wolności.

 10. Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich

  Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli 240 gramów marihuany. Jeden z nich jest podejrzanych o uprawę konopi, wytwarzanie suszu i udzielanie go innym osobom. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi

substancje psychotropowe próby samobójcze uszkodzenie mienia kradzież prewencja działania ruchu drogowego podsumowanie kradzież z włamaniem program profilaktyka wypadek drogowy kradzież rozbójnicza poszukiwany narkotyki kontrabanda porozumienie komendant podpalenie program profilaktyczny utonięcie krazdzież z włamaniem rozbój Turniej nietrzeźwi kierujący nietrzeźwi uratowana przez policjantów włamanie
Krajowa Mapa Zagrożeń
Telefon dla turystów
Telefon zaufania
Niebieska Linia
Stop agresji
Pokrzywdzeni
Ludzie to nie towar
Zielona strefa