Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Chrońmy dzieci i młodzież

  Rodzice i opiekunowie: leki dostępne w aptece przyjmowane w dużych ilościach też uzależniają! Chrońmy dzieci i młodzież!

 2. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  We wrześniu 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 3. Święto Policji 2016

  11 lipca 2016 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Święta Policji 2016.

 4. Kontrabanda

  To już kolejne w ostatnim czasie uderzenie w przestępczość gospodarczą. Policjanci z komendy powiatowej policji w Łęczycy zatrzymali 47 – latka i wspólnie ze służbą celną z Kutna zabezpieczyli ponad 17 tysięcy sztuk papierosów oraz 7 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 20 tysięcy złotych.

 5. Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy

  2 czerwca 2016 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania i wprowadzenia na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy.

 6. Zarzut za uszkodzenie auta

  27 lipca 2016 roku śledczy łęczyckiej Policji przedstawili zarzut 24 – latkowi za uszkodzenie samochodu. Mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary niż przewidziane za to przestępstwo 5 lat pozbawienia wolności ponieważ działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 7. Policjanci uratowali kobietę

  Dwaj policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego komendy powiatowej Policji w Łęczycy uratowali kobietę, która próbowała popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze zdjęli pętlę z szyi 38 – latki.

 8. Wakacje nie zwalniają rodziców z odpowiedzialności

  Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu.

 9. Włamał się do sklepu

  Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 17 – latka, który włamał się do sklepu na terenie gminy Grabów. Straty wyceniono na blisko 1000 zł. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 10. Zatrzymany z kontrabandą

  Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 25 – latka i ujawnili 3440 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi

utonięcie Turniej porozumienie podsumowanie próby samobójcze uszkodzenie mienia wypadek drogowy narkotyki komendant program profilaktyczny działania ruchu drogowego uratowana przez policjantów włamanie kradzież poszukiwany krazdzież z włamaniem nietrzeźwi profilaktyka kontrabanda rozbój