Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Ćwiczenia przeciwpożarowe

  W dniach 18 – 19 października 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyły się ćwiczenia policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy z użycia podręcznego sprzętu gaśniczego.

 2. Święto Policji 2016

  11 lipca 2016 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Święta Policji 2016.

 3. Policjanci instruowali strażaków

  23 października 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyło się spotkanie policjantów z łęczyckiego ruchu drogowego ze strażakami z ochotniczych jednostek staży pożarnej z powiatu łęczyckiego.

 4. Sprawca podpalenia kontenerów na śmieci w rękach policji

  Kryminalni z łęczyckiej komendy ustalili i zatrzymali 19 – latka podejrzanego o podpalenie sześciu kontenerów na śmieci oraz posadowienia dwóch zewnętrznych skrzynek kablowych na terenie miasta. Wartość strat wyceniona na kwotę 8 000 złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi z okazji Święta Policji

 6. „Bezpieczna droga do szkoły”

  Wraz z pierwszym dzwonkiem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy razem z dziećmi wrócili do szkół, gdzie podczas pogadanek przypominają jak bezpiecznie dotrzeć na lekcje i wrócić do domu.

 7. Pierwszy Komendant Powiatowej Policji Państwowej w Łęczycy

  Jan Kieroński († 1920), ps. Skrzynecki, członek łęczyckiej drużyny harcerskiej im. Księcia Józefa Poniatowskiego, komendant obwodu POW w Łęczycy i pierwszy Komendant Powiatowej Policji Państwowej w Łęczycy (1919). Uczestnik wojny polsko – bolszewickiej. Ku czci jego pamięci, policjanci wraz z uczniami z Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy wykonali prace porządkowe miejsca pochówku pierwszego komendanta, które znajduje się na Cmentarzu Starym w Łęczycy.

 8. Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich

  Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli 240 gramów marihuany. Jeden z nich jest podejrzanych o uprawę konopi, wytwarzanie suszu i udzielanie go innym osobom. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 9. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: służba to nie praca, to powołanie. Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA.

 10. Policjanci w Piątku o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”

  12 października 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy rozmawiali na temat programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda” z radnymi gminy Piątek.

Linki

Tagi

kradzież prewencja działania ruchu drogowego krazdzież z włamaniem włamanie Turniej uszkodzenie mienia podsumowanie kradzież z włamaniem substancje psychotropowe uratowana przez policjantów kradzież rozbójnicza profilaktyka nietrzeźwi kierujący program program profilaktyczny nietrzeźwi narkotyki próby samobójcze wypadek drogowy komendant porozumienie poszukiwany utonięcie kontrabanda rozbój
Krajowa Mapa Zagrożeń
Telefon dla turystów
Telefon zaufania
Niebieska Linia
Wspólne osiedla
Stop agresji
Pokrzywdzeni
Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Ludzie to nie towar
Zielona strefa