Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Chrońmy dzieci i młodzież

  Rodzice i opiekunowie: leki dostępne w aptece przyjmowane w dużych ilościach też uzależniają! Chrońmy dzieci i młodzież!

 2. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  We wrześniu 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 3. Podziękowania

  Biskup Andrzej F. Dziuba złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniewa Gruszczyńskiego list gratulacyjny dla policjantów w związku z zakończeniem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 z wyrazami wdzięczności i uznania za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu i przebiegu Dni w Diecezji oraz spotkania Młodych z Papieżem Franciszkiem.

 4. Święto Policji 2016

  11 lipca 2016 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Święta Policji 2016.

 5. Kontrabanda

  To już kolejne w ostatnim czasie uderzenie w przestępczość gospodarczą. Policjanci z komendy powiatowej policji w Łęczycy zatrzymali 47 – latka i wspólnie ze służbą celną z Kutna zabezpieczyli ponad 17 tysięcy sztuk papierosów oraz 7 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 20 tysięcy złotych.

 6. Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy

  2 czerwca 2016 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania i wprowadzenia na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy.

 7. Ostatni weekend wakacji 2016

  Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Apelujemy do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu.

 8. Policjanci uratowali kobietę

  Dwaj policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego komendy powiatowej Policji w Łęczycy uratowali kobietę, która próbowała popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze zdjęli pętlę z szyi 38 – latki.

 9. Wakacje nie zwalniają rodziców z odpowiedzialności

  Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu.

 10. Włamał się do sklepu

  Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 17 – latka, który włamał się do sklepu na terenie gminy Grabów. Straty wyceniono na blisko 1000 zł. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi

Turniej kontrabanda uszkodzenie mienia komendant krazdzież z włamaniem włamanie narkotyki uratowana przez policjantów program profilaktyczny utonięcie nietrzeźwi próby samobójcze działania ruchu drogowego rozbój profilaktyka porozumienie poszukiwany podsumowanie kradzież wypadek drogowy