Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Dzielnicowi popularyzują zawód policjanta

  Dzielnicowi z Łęczycy w nowo utworzonym Punkcie Przyjęć Interesantów w Łęczycy promowali służbę w Policji.

 2. Zwolnij! Jak kocha to poczeka

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z łęczyckiej komendy dołączyli do wojewódzkiej akcji i właśnie w tym wyjątkowym dniu prowadzili działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji prowadzonej na drodze, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

 3. Chcieli przekupić policjantów

  Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich będąc pod działaniem alkoholu prowadził samochód i uderzył w budynek mieszkalny, po czym wręczył funkcjonariuszowi łapówkę w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. „Truck & Bus”

  Działania kontrolno – prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego 16 lutego 2017 roku prowadzili policjanci z łęczyckiego ruchu drogowego.

 5. Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych

  13 lutego 2017 roku około 9.20 przy ul. Pl. T. Kościuszki w Łęczycy doszło do zdarzenia drogowego w którym obrażeń ciała doznał pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.

 6. List Ministra Mariusza Błaszczaka do policjantów

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym.

 7. Zatrzymany za kradzież

  Policjanci z komendy w Łęczycy zatrzymali 17 – latka podejrzanego o kradzieże w markecie. Nastolatek przebywał na niepowrocie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Odznaka „Zasłużony Policjant” dla policjantów z Łęczycy

  19 września 2016 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej odbyła się uroczysta akademia wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych osobom zasłużonym, policjantom i pracownikom Policji województwa łódzkiego.

 9. Ukrył łupy w podłodze komórki

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 50-letniego włamywacza i odzyskali skradzione mienie. Elektronarzędzia wartości 7 000 złotych złodziej ukrył w podłodze komórki. Mężczyźnie grozi wyższa kara niż przewidziane za to przestępstwo 10 lat więzienia, gdyż działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa

 10. Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka

  Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Tym razem dzięki reakcji i zdecydowanej postawie świadka prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze. Mężczyzna ujął nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję drogową i ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Linki

Tagi

wychłodzenie organizmu nietrzeźwi kierujący komendant utonięcie wypadek drogowy próby samobójcze ustawa o ochronie zwierząt profilaktyka Turniej uprowadzenie Policja kryminalni uszkodzenie mienia program pasy odblaski uratowana przez policjantów kradzież substancje psychotropowe ferie oszustwo akcyza bójka i pobicie prolilaktyka poszukiwania uszkodzenie ciała kradzież z włamaniem kontrabanda poszukiwany nietrzeźwi kradzież rozbójnicza narkotyki dzielnicowy podpalenie działania ruchu drogowego niewybuch nieszczęśliwy wypadek podsumowanie krazdzież z włamaniem prewencja rozbój nietrzeźwy rowerzysta ruch drogowy włamanie program profilaktyczny porozumienie