Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Najcześciej czytane

 1. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 1,2 mln zł

  Policjanci z komend w Kutnie i Łęczycy wspólnie z celnikami na terenie gminy Witonia ujawnili i zabezpieczyli 1703 kilogramy suszu tytoniowego oraz 69 kilogramów gotowego tytoniu bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali 37-letniego właściciela nielegalnego towaru. Wartość kontrabandy wyceniono na ponad 1,2 miliona złotych.

 2. Potrącona na przejściu dla pieszych

  Kolejny raz apelujemy o więcej rozwagi i ostrożność na drodze. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych a unikniemy tragedii.

 3. Policjanci o bezpieczeństwie dzieci podczas zimowego wypoczynku

  Od poniedziałku, tj. 16 stycznia 2017 roku, rozpoczynają się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich łęczyckiej komendy rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

 4. Porady dla łęczyckich wolontariuszy WOŚP

  13 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy odbyło się spotkanie wolontariuszy przed XXV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy podzielili się kilkoma radami, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 5. Wyjaśniamy okoliczności śmierci 31 – latki

  Policjanci łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 31 - letniej kobiety. Ciało zostało wyłowione z fosy otaczającej ruiny zamku w Besiekierach gmina Grabów. Okoliczności zdarzenia wskazują, że prawdopodobnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

 6. Przed wyjazdem na ferie warto sprawdzić stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru

  Zanim wyruszymy w drogę warto sprawdzić stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru. Nadchodzą ferie zimowe w województwie łódzkim, a tym samym nasze dzieci i młodzież wyruszają na zimowiska. Wniosek o kontrolę autokaru i sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy na terenie powiatu łęczyckiego można zgłaszać pisemnie lub telefonicznie.

 7. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Zachęcamy do odwiedzenia aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Korzystając z programu każdy mieszkaniec naszego regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami a także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ.

 8. Poszukiwane z Łodzi odnalazły się w Łęczycy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odnaleźli cztery 15 – latki, które uciekły z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łodzi.

 9. Apelujemy o rozwagę na drodze

  Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 10. Policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii

  O bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy rozmawiała mł. asp. Agata Bierzyńska.

Linki

Tagi

niewybuch program profilaktyczny oszustwo wypadek drogowy ustawa o ochronie zwierząt akcyza uratowana przez policjantów utonięcie prewencja podsumowanie bójka i pobicie nieszczęśliwy wypadek kradzież z włamaniem nietrzeźwi ruch drogowy prolilaktyka próby samobójcze uszkodzenie mienia komendant Turniej krazdzież z włamaniem porozumienie program podpalenie kradzież rozbójnicza nietrzeźwi kierujący wychłodzenie organizmu włamanie uszkodzenie ciała nietrzeźwy rowerzysta narkotyki substancje psychotropowe ferie rozbój poszukiwany uprowadzenie poszukiwania kontrabanda kradzież działania ruchu drogowego profilaktyka