Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT

Najcześciej czytane

 1. MIANOWANIA NA STANOWSKA ŚREDNIEGO SZCZEBLA KADRY KIEROWNICZEJ

  8 lutego na sali odpraw w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy odbyło się uroczyste wręczenie rozkazów personalnych dla policjantów mianowanych na stanowiska średniego szczebla kadry kierowniczej, podczas której Komendant przywitał oraz przedstawił nowych naczelników na stanowiskach.

 2. Pijany żartowniś groził zamachem bombowym

  Łęczyccy policjanci w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali mężczyznę, który dla żartu wywołał alarm bombowy w remizie strażackiej. Za taki czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

 3. Wspólna akcja Policji i Sanepidu - „Jazda bez dymu”

  „Jazda bez dymu” to tytuł akcji realizowanej w ramach „Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu”, której organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łęczycy oraz Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy. Działania zostały skierowane do kierowców i pasażerów, aby zwrócić ich uwagę na szkodliwość tego nałogu dla zdrowia, ale i życia człowieka.

 4. SPOTKANIE Z DZIEĆMI W ŁĘCZYCKIEJ KOMENDZIE

  W ramach akcji „Bezpieczne ferie” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy nie tylko odwiedzają szkoły i przedszkola, ale również goszczą milusińskich w murach komendy.

 5. Jak kocha to poczeka – Zwolnij !

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali kolejny już raz działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pośpiech na drodze nie jest wskazany a bliska nam osoba …jak kocha to poczeka. Ważne aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci będą wręczać zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Mają one przypominać kierującym o tym, że nie warto się spieszyć i narażać życie.

 6. DZIAŁANIA ,,PRĘDKOŚĆ" W POWIECIE ŁĘCZYCKIM

  9 lutego 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Łęczycy prowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

 7. Odpowie za posiadanie narkotyków i paserstwo pojazdu

  Policjanci z Łęczycy zatrzymali 23-latka, który posiadał ponad 400 gramów marihuany. Na terenie jego posesji funkcjonariusze znaleźli skradzionego mercedesa. Okazało się też, że mężczyzna "zapomniał" stawić się do odbycia wcześniejszej kary więzienia.

 8. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 9. Zatrzymani za włamania do domów

  24 stycznia 2018 roku policjanci zatrzymali 25 latka podejrzanego o dokonanie pięciu włamań do domów mieszkalnych na terenie powiatu łęczyckiego. Wraz z nim został zatrzymany jego 34-letni kompan, który udzielał mu pomocy przy dwóch. Złodziej kradli srebrną i złotą biżuterię, pieniądze, a nawet alkohol. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

 10. Łęczyccy policjanci uratowali życie desperatowi

  Dzięki wnikliwości policjantów, podjętej przez nich obserwacji a w konsekwencji szybkiej interwencji nie doszło do tragedii. 25-letni łęczycanin próbował odebrać sobie życie dokonując cięć na rękach. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę.

Linki

Tagi

utonięcie prewencja podpalenie uratowana przez policjantów kontrabanda akcyza odblaski kryminalni nietrzeźwy kierujący nietrzeźwi paserstwo nieszczęśliwy wypadek ślubowanie poszukiwany narkotyki substancje psychotropowe ferie kradzież z włamaniem program profilaktyczny rozbój włamanie Turniej pasy spotkania ze społeczeństwem wypadek drogowy uprowadzenie krazdzież z włamaniem profilaktyka poszukiwania nietrzeźwi kierujący uszkodzenie ciała dzielnicowy próby samobójcze kradzież prolilaktyka działania ruchu drogowego wychłodzenie organizmu bójka i pobicie niewybuch oszustwo ustawa o ochronie zwierząt nietrzeźwy rowerzysta uszkodzenie mienia ruch drogowy fałszywy alarm Policja podsumowanie program porozumienie kradzież rozbójnicza